Csókolom turanicii mei!
Mă intitulez Cicciolin Rasputin și sunt grof culturnic la Bașchir Honvédség, străjer al coroanei sf.ștefan și consilier KNBSZ al marețului conducător Viktor Onan.
Cu bucurie vă relatez următoarea întâmplare.
Eram într-o cârciumă din Csíkszered ca să mă relaxez după ce făcusem propagandă onanistă prin satele transilvane, adică răspândeam ideologia maghiaropatiei sintetizată magistral de conducătorul nostru Viktor Onan. Respectând tradiția strămoșească, mâncam de zor carne fezandată sub șaua calului și explicam comesenilor cât de important e să băgăm Transilvania în pustă și că Horthy ne veghează din paradisul scursurilor asiatice de sorginte hunică.
Nu știu de ce, dar era și un valah în cârciumă. Ăla se ridică în picioare și îmi zice:
cu ocazia dikatatului de la Viena, te bag în pusta mă-tii!
Apoi ridică halba și urează tuturor maghiaropaților:
să vă văd ca berea Csíki Sör … adică, reci pe masa și cu spume la gura!
Nu am înțeles de ce valahul făcea reclamă la berea turanică, cine știe, poate avea contract de publicitate. În schimb am fost plăcut impresionat de chestiunea cu pusta mamei. Ciudat e că tocmai un valah a înțeles cel mai bine că mama Hungayria are pustă și ca în pusta ei trebuie să ne întoarcem atunci când suntem obosiți din cauză că am răspândit cu spor onanismului patriotic.
Așa se face că trimitem la București pe Katalin Novak însoțită de o contesa celebră ca să-l învețe pe führerică de la Cotroceni care-i treaba cu pusta, Viktor Onan și ideologia onanist-maghiaropată.
TRIANON 1000 șogorii mei!
Orban iar ameninta UE ca blocheaza sanctiunile contra Rusiei daca nu sint iertati trei oligarhi. Catzelul lui Putin ii scoate tot cate unul de pe lista!
Coana Uie e o idioata, normal ca nu are curaj sa-i arda un sut in botul potaiei lui Putin.